Doma MPHL 2019 Mednarodna poletna hokejska liga, Bled | 2019

Mednarodna poletna hokejska liga, Bled | 2019

Uvod v novo hokejsko sezono bo že tradicionalno zaznamoval mednarodni hokejski turnir “Mednarodna hokej liga Bled 2019″, ki bo doživela že svojo šestnajsto izvedbo.

2483

MPHL 2019 – Bled

Uvod v novo hokejsko sezono bo že tradicionalno zaznamoval mednarodni hokejski turnir “Mednarodna hokej liga Bled 2019″, ki bo doživela že svojo šestnajsto izvedbo.

FINALE | FINALS
Tekma za 3.mesto | 3rd Place game
DERBI – MPHL | HDD Sij Acroni Jesenice – HK SŽ Olimpija
HC Grenoble – Hydro Fehervar AV19
HC Grenoble – VS Villach
SIJ Acroni Jesenice – Slovenija

Na omenjenem turnirju se bodo v dneh od 22. do 25. avgusta 2019 pomerile ekipe: združena ekipa Slovenije, HDD SIJ Acroni Jesenice (SLO), HK SŽ Olimpija (SLO), HC Grenoble (FRA), Fehervar AV19 (HUN) in VS Villach (AUT).

Združeno ekipo Slovenije, na čelu z glavnim trenerjem Gorazdom Drinovcem, bodo sestavljali igralci iz slovenskih hokejskih klubov, ki tekmujejo v Mednarodni hokejski ligi (IHL).

V predtekmovanju bodo ekipe razdeljene v dve skupini. V boju za osvojitev naslova najboljšega na turnirju se bosta zmagovalca skupin pomerila za prvo mesto, drugouvrščeni ekipi v obeh skupinah pa za tretje mesto.

V okviru lige bo v soboto, 24. avgusta 2019, ob 20.00 odigran slovenski derbi med HDD SIJ Acroni Jesenice in HK SŽ Olimpija.

Skupina / Group  A

  • združena ekipa Slovenije (SLO)
  • HDD SIJ Acroni Jesenice (SLO)
  • HK SŽ Olimpija (SLO)

Skupina B / Group B

  • HC Grenoble (FRA)
  • Fehervar Av19 (HUN)
  • VS Villach (AUT)

Razpored tekem

  • Četrtek/Thursday, 22.8.2019
    • 16.30 – HC Grenoble : VS Villach
    • 20.00 – HDD SIJ Acroni Jesenice : združena ekipa Slovenije
  • Petek/Friday, 23.8. 2019
    • 16.30 – VS Villach : Fehervar AV19
    • 20.00 – združena ekipa Slovenije : HK SŽ Olimpija
  • Sobota/Saturday, 24.8.2019
    • 16.30 – HC Grenoble : Fehervar AV19
    • 20.00 – HDD SIJ Acroni Jesenice : HK SŽ Olimpija
  • Nedelja/Sunday, 25.8.2019
    • 16.30 – A2 – B2 (za tretje mesto)
    • 20.00 – A1-B1 (za prvo mesto)